Τεχνικοί συντήρησης ανέμου για την Ελλάδα

Requisition ID:  52177
Location(s):

Rio, Patra, Achaia, GR Karystos, 71, GR Kefallonia, 33, GR Alexandroupoli, 71, GR Marousi, Athens, Attika, GR ΚΟΖΑΝΙ, 03, GR Nafplio, 11, GR Nea Kios, 11, GR Florina, 63, GR Athens, Greece, 63, GR Sidirokastro, 62, GR Heraklion, Crete, 92, GR Tripoli, 12, GR Nea Kardia Koila District, 58, GR Livadeia, 03, GR Drosia Chalkidas, Evoia, GR Amfilochia, Achaia, GR

Work experience:  Skilled Worker / Semi-Skilled Worker
Type of position:  Full-Time
Job Family:  Field Operations

Είστε πρόθυμοι να ενταχθείτε σε μια κορυφαία εταιρεία στον τομέα της αιολικής ενέργειας; Θέλετε να αναπτυχθείτε σε ένα δυναμικό περιβάλλον;

Στο τμήμα συντήρησης, η εστίασή μας είναι να παρέχουμε στους πελάτες μας υψηλή ποιότητα υπηρεσιών και την καλύτερη δυνατή παραγωγή των αιολικών τους σταθμών. Με το μακροχρόνιο άριστο ιστορικό μας και την εμπειρία μας στο σέρβις σε παγκόσμιο επίπεδο, εργαζόμαστε για να διασφαλίσουμε ότι διαχειριζόμαστε αποτελεσματικά τις εγκαταστάσεις των πελατών μας, ώστε να αξιοποιήσουμε στο έπακρο κάθε ανεμογεννήτρια, ενώ παράλληλα τηρούμε τη δέσμευσή μας στα πρότυπα ασφαλείας.

Αρμοδιότητες

- Εργασία σε ύψος σύμφωνα με τα υψηλότερα πρότυπα ασφάλειας και περιβαλλοντικών προδιαγραφών, διασφαλίζοντας παράλληλα την επίτευξη των στόχων της εταιρείας

- Εκτελείτε περιοδικές επιθεωρήσεις συντήρησης σύμφωνα με τις προδιαγραφές της Vestas παράλληλα με την αντικατάσταση και την αντιμετώπιση προβλημάτων τόσο σε ηλεκτρικά, μηχανολογικά όσο και σε υδραυλικά εξαρτήματα

- Εξασφαλίζετε την ομαλή λειτουργία των ανεμογεννητριών και τη χρήση των συστημάτων μας στο πλαίσιο της παρακολούθησης της κατάστασης τους

- Συμβάλετε στην διατήρηση καλής κατάστασης των επαγγελματικών οχημάτων και της αποθήκης παραγγέλλοντας υλικά, εργαλεία και ανταλλακτικά όταν χρειάζεται

- Συναρμολόγηση εξαρτημάτων και ανταλλακτικών σύμφωνα με τους ισχύοντες κανόνες ή οδηγίες εργασίας, εάν είναι απαραίτητο, κάνοντας χρήση εσωτερικών ή εξωτερικών γερανών

-  Δημιουργία και καταχώρηση αναφορών σχετικά με τις εργασίες που πραγματοποιήθηκαν